299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Atsız

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Türk milliyetçiliği fikir sisteminin 1930’dan sonraki önderi Atsız’dır. Atsız Mecmua’yı çıkardığı 1931 yılından bugüne kadar bütün Türkçü nesiller onun yazılarından ve kitaplarından etkilenmişlerdir. Atsız, siyasetle fiilî olarak ilgilenmemiştir. Ancak siyaset hayatında Türk milliyetçiliğini temsil edenler ve seslendirenler de onun fikir ve sanat dünyasının süzgecinden geçmişlerdir.
Atsız’ı bu kadar etkili kılan nedir? Bunun birinci sebebi, hiç şüphesiz onun dik duruşudur. Cum-huriyet döneminde Atsız ölçüsünde dik duruşlu, onun kadar eğilip bükülme bilmeyen bir başka insan gösterilemez. Düşündüklerini onun kadar açık söyleyen bir fikir adamı da bulunamaz. Buradaki açık, hem anlaşılır anlamında, hem korkusuzca anlamındadır. Böyle olduğu için de Türkçülük onun kale-minde sarsılmaz bir inanç olarak kendini göstermiştir. Atsız, inanmış ve inandırmıştır.
Atsız etkisinin ikinci bir sebebi, şiirleri ve romanlarıdır. Sanat eserleri, onun Türkçülük inancının ruhları saran ve sarsan vasıtalarıdır. Atsız’ı okuyan insan sarsılır; çünkü onun üslubunda insanı ruhun-dan yakalayan bir sertlik ve mertlik vardır. Atsız, mert adamdır; yazılarına da mertliği yansıtan adamdır. Özellikle mert mizaçlı insanlar, işte bu üsluptan etkilenirler. Namertler ve korkaklar elbette Atsız’dan hoşlanmazlar.
Tarihin derinliklerinden bulup çıkardığı Kür Şad, saf, yiğit ve fedakâr Türk’ün timsalidir. Boz-kurtlar’ı okuyan genç insanlar hep Kür Şad olmak istemişlerdir. Fakat bu kitapta sadece tarihin kahra-manlarını bulmayacaksınız; Atsız’ın olağanüstü öngörülerini de bulacaksınız. Daha 1960’larda bölücülü-ğe ve Nurculuğa karşı uyarılarını göreceksiniz.
Elinizdeki kitap, lise yıllarından beri Atsız’la yoğrulan, hayat çizgisini Atsız’ın fikirleriyle belirle-yen bir bilim adamının kaleminden çıkmıştır. Atsız’la ilgili her şeyi bu kitapta bulacaksınız. Hayatının ayrıntılarını, bilim adamlığını, sanat adamlığını, fikirlerini, kavgalarını ve üslubunu. Bütün eserlerinin geniş tanıtım ve tahlillerini. Bu kitapla Atsız’ı daha yakından tanıyacaksınız.


Ürün Adı: Atsız
Ürün Kodu: 9786052221068
Yazar: Ahmet Bican Ercilasun
Basım Yılı: 2018
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 768
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...