299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Beyzavi Tefsirinde Tasavvuf

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Asıl adı Abdullah b. Ömer b Muhammed olan Beyzâvî, İslam âleminde daha çok tefsir ve usul âlimi olarak tanınır. Onun tasavvufî yönü pek bilinmez. Fakat tefsiri incelendiğinde, onda tasavvufî bir üslupla yapılmış pek çok açıklama ve işarî yorum örnekleri görülür. Bunların bazısı tam bir işarî tefsirdir, bazısı sufilerin kullandığı dille yapılmış açıklamalardır, bazısı da her müfessirin yapmak zorunda kaldığı tevillerdir.

Doç. Dr. Dilaver Selvi’nin kaleme aldığı bu çalışma , "Kur’an’ın her ayetinin bir zahiri, bir batını vardır” hadisinde belirtilen batınî manalara örnek teşkil edecek bir çalışmadır. Beyzâvî tefsirinden seçilen örnekler, onun haşiyeleri ve Ahmed İbn Acibe’nin yorumlarıyla zenginleştirilmiştir. Kitabın son kısmında, eserde geçen bazı tasavvufi istilahlara açıklamalar yapılarak çalışma tamamlanmıştır.

Ürün Adı: Beyzavi Tefsirinde Tasavvuf
Ürün Kodu: 9786051594040
Yazar: Dilaver Selvi
Basım Yılı: 2017
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 398
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...