299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Ekonomide Eksen Kaymaları ŞOK!

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
2007-2008’de patlak veren mali ve iktisadi krizin tarihini anlatan ve nedenlerini açıklamaya çalışan çok sayıda kitap yayınlandı. Ekonomide Eksen Kaymaları Şok! Diğer kitaplar gibi krizin tarihini ayrıntılı olarak anlatmakla yetinmiyor, krizin günümüz küresel ekonomisine, ulusal ekonomilere ve elbette iktisat kuramına neler öğretebileceğini de ortaya koyuyor. Hem küresel ekonomi ve ulusal ekonomiler hem de iktisat kuramı bu krizden çok şey öğrenebilir. Öğrenmelidir.

Martin Wolf, krizin patlak verdiği andan başlayarak hem küresel hem de yerel düzeyde mali ve parasal sistemlerde yapıla reform çabalarının bir analizini yaparak, “Bugün sürdürülebilir bir küresel sisteme sahip miyiz?” sorusunu soruyor. Verdiği cevap “Hayır!”dır. Wolf, uygulanmakta olan reformların gelecekte “yeni kriz”leri engelleyemeyeceğini ve Avro Bölgesi’nde siyasal bir krizin doğacağını ikna edici bir şekilde açıklıyor ve şu an uygulanmakta olan reformlardan çok daha kapsamlı reform önerilerinde bulunuyor.

Dünyanın en etkili ekonomi yorumcusu Martin Wolf’un büyük bir entelektüel yetkinlikle yazmış olduğu bu kitap etkileyici bir kriz analizi sunmakla yetinmiyor, ayrıca gelecekte yeni krizlerin doğmaması için küresel ve yerel düzeyde yapılması gerekenleri de ortaya koyuyor. İktisatçılar, özellikle de iktisat politikası yapıcıları ve küresel sorunlara ilgi duyan ve bu konularda düşünen herkes bu kitabı okumalı. Kesinlikle ufuk açıcı.

***
“Martin Wolf, küresel dengesizliklerin, uluslararası sermaye akımlarının ve ekonomik politikaların mali açıdan kırılgan bir dünyanın oluşmasına nasıl yol açtığına dair sağlam ve güncel bir analiz sunuyor.”
Ben S. Bernanke, ABD Merkez Bankası (FED) eski Başkanı

“Ekonomide Eksen Kaymaları Şok! Önemli ve etkili bir kitap. Çok daha önemli olan buradaki analizler ve çözüm önerilerinin doğru olması.”
Mervyn A. King, İngiltere Merkez Bankası eski Başkanı


Ürün Adı: Ekonomide Eksen Kaymaları ŞOK!
Ürün Kodu: 9786055069827
Yazar: Martin Wolf
Basım Yılı: 2017
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 560
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: Cengiz Yücel
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...