299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

El İntisar Mutezile Müdafaası

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Mu’tezile orta çağda hicri ikinci asrın hemen başlarında ortaya çıkmış akılcı bir mezheptir.
Mu’tezileislam kültürünün bir parçasıdır.Mu’tezilenin akılcı akılcı görüşlerinden yararlanılabilir.
Mu’tezilenin akılcı görüşlerini onların eserlerinde okumak daha faydalı olacaktır.Mu’tezile müdafaası adıyla Türkçeye çevrilen İntisar kitabı Mu’tezileden günümüze kadar gelen ilk eserlerdendir.İntisar,Mu’tezilenin çarpıcı görüşlerine yapılan eleştirilere karşı Mu’tezileyi savunmak için yazılmış bir eserdir.İntisar’da kaza namazı (Nazzam’a göre kaza namazı yoktur), başlanılan namazı yarıda bırakmanın hükmü,hırsızlığın hükmü gibi fürü fıkıh konuları ,haberivahid,meşhurhaber,mütevatir haber,icma ve maslahat gibi usul-i fıkıh konuları
Tartışılmakla birlikte onda daha çok felsefi ve kelami konular tartışılmıştır,her parçanın sonsuza kadar bölünebilmesi,insanın göğe çıkabilmesi,evrenin sınırının olup olmaması,cennet ve cehennemin bir süre sonra sona erip ermemesi gibi konular.Bunlar derin konulardır.Derinliğine tartışmaları görmek için İntisar’ın çevirisini okumak lazım.Dipnotlar bu okumayı daha da kolaylaştıracaktır.

Ürün Adı: El İntisar Mutezile Müdafaası
Ürün Kodu: 9786052105146
Yazar: Ebul Huseyn el Hayyat
Basım Yılı: 2018
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 208
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...