Günün Sözü: "Bir Sayfanın Kokusu, Bin Anıyı Hayaletleştirir."
150 TL Üzeri Kargo Bedava, 150 TL 'ye Kadar Sadece 19.90 TL 150 TL Üzeri Kargo Bedava, 150 TL 'ye Kadar Sadece 19.90 TL 150 TL Üzeri Kargo Bedava, 150 TL 'ye Kadar Sadece 19.90 TL 150 TL Üzeri Kargo Bedava, 150 TL 'ye Kadar Sadece 19.90 TL

En İyi Psikoloji Kitapları ile Kendini Keşfet!

Tarih: 13.09.2023 11:55
En İyi Psikoloji Kitapları ile Kendini Keşfet!
İnsan zihni ve davranışlarını sistematik olarak inceleyen psikoloji üzerine yazılmış pek çok eser bulmak mümkün...

İnsan zihni ve davranışlarını sistematik olarak inceleyen psikoloji üzerine yazılmış pek çok eser bulmak mümkün. İnsan davranışı, düşünce yapısı ve etkilerini incelemesiyle de oldukça ilgi çeken bir bilim dalı. 


Eğer siz de psikolojiye ilgi duyuyor, kendinizi keşfetmek ve zihnin derinlerine yolculuk yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre! Daha önce yayımladığımız ‘’ Psikolog ve Psikolog Adaylarının Mutlaka Okuması Gereken 7 Kitap ‘’ adlı blog yazımız çok beğenildi. Şimdi ise en iyi psikoloji kitapları sizler için derledik. 


Haydi, hemen inceleyelim!


Kendini Arayan İnsan 


Rollo May, Kendini Arayan İnsan kitabını yaşadığımız bu ‘’Endişe Çağı’’nda kişisel bütünlüğü bulmak için kaleme almıştır. Amaç, çağın güvensizliğine karşı durabilmenizi sağlayacak yöntemler bulmak, içinizdeki güç merkezini ortaya çıkarmak ve çok az şeyin güvende olduğu günümüzde itimat edebileceğiniz değer ve amaçlara ulaşabilmenizi sağlayacak yolu elinizden geldiğinde işaret edebilmektir. 


Toplum psikolojisi ve kişisel gelişim alanlarında yazılmış en iyi kitaplar arasında yer alan Kendini Arayan İnsan’da gerçekçi bir yaklaşımla yüzyıl insanının psikolojik tablosu analiz ediliyor ve herkesin bildiği fakat kolaya kaçarak basit çıkış yolları aradığı psikolojik çıkmazlardan kurtulmak için neler yapılabileceği tartışılıyor. May, en iyi psikoloji kitapları arasında gösterilen bu eserinde okurlarına hem psikoterapist hem sosyolog hem de filozof gözüyle günümüzdeki modern insanların yaşadığı içsel, ruhsal ve manevi konuları irdelemiştir.


Çağımızın Nevrotik Kişiliği


Psikoloji kitap önerileri listesinde mutlaka yer alan Çağımızın Nevrotik Kişiliği kitabı, aramızda yaşayan nevrotik kişiliğin kendisini harekete geçiren çatışmalar, kaygıları, ıstırapları ve diğerleriyle ilişkisinde olduğu kadar kendi içinde de deneyimlediği pek çok sorunla beraber isabetli bir tasvirini çıkarıyor. Yalın bir dille kaleme alınan ve netlik uğruna açıklamaları çok fazla dallandırıp budaklandırmayan kitap, psikolojiye ilgi duyan herkesin okuması gereken kitaplardan biridir. 


Psikolojik rahatsızlıklar bizi edebi bir mahkûmiyete mi sürükler? Nevrotik bireyin, rahatsızlığının farkına varması ve iyileşmeye yönelik adımlar atması imkânsız mıdır? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını öğrenmek için Karen Horney’ın çok satan psikoloji kitabını satın alabilirsiniz. Kaleme alındığından beri kendi çelişkileri ve açmazlarıyla yüzleşmek isteyen pek çok kişi tarafından merakla ve ilgiyle okunan bu kitap, toplumsal nevroz ve kaygıların büyüdüğü günümüzde hâlâ güncelliğini koruyor.


İnsan Olmanın Psikolojisi


Üçüncü Güç olarak tanınan ve hümanistik psikolojinin babası olarak tanımlayan Abraham Maslow, ‘’ İnsan doğası ancak objektif ile subjektif bir arada ele alındığında anlaşılabilir. Bireyin ne olduğunu değil, ne gibi potansiyeller barındığını incelemek insan türünün mutluluğu ve geleceği açısından çok önemlidir. ‘’ diyor. 


Hümanist psikolojinin temel kitabı İnsan Olmanın Psikolojisi’nde ruhsal hastalıkları anlamak için ruh sağlığının anlaşılması gerektiği anlatılıyor. Psikologların, psikoloji öğrencilerinin ya da psikolojiye ilgi duyan herkesin Maslow’un İnsan Olmanın Psikolojisi kitabını merakla okuyacağından eminiz.
Beden Kayıt Tutar


Beden Kayıt Tutar, yazarı Bessel A. Von Der Kolk’un 30 yıllık tecrübe ve birikimlerinin bir eseridir. Gerçek hikâyelerle donatılan bu kitabı okuduktan sonra insanın baş etme ve iyileşme gücüne bir kez daha hayran kalacaksınız. İçinde bulunduğu durumu tanımlamak, yaşadıklarına farklı pencerelerden bakmak, tedavi ve iyileşme süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından mutlaka okunması gereken en iyi psikoloji kitaplarından biridir. Bu kitabı satın alarak travmaların iyileşmesinde beynin, zihnin ve bedenin gücünü keşfedin.


21. yüzyılın getirdiği yeni terapi yöntemlerini tanıtarak etkili başa çıkmanın nasıl olabileceğinin yollarını gösteren Beden Kayıt Tutar kitabı; nörobilimdeki gelişmeler sayesinde ruhsal ve bedensel hastalıkların kökeninin daha farklı anlaşılmasını, taşların yerine oturmasını açık, kanıta dayalı ve anlaşılır bir şekilde sunuyor. Bırak ve Rahatla


Pedagog Adem Güneş tarafından kaleme alınan Bırak ve Rahatla kitabı, duyguların kontrolünü ele almayı amaçlayan kişilere yol gösterici bir rehberdir. Okurlara çözüm önerileri sunarak problemlerini aşmasında yardımcı olan eser, kişilerin duygusal farkındalığının gelişmesinde de etkin rol oynar. Kendinizi nasıl onarabileceğinizi bu kitabın sayfaları arasında bulabilirsiniz. Aynı zamanda altı haftalık bir program içerisinde ‘’ Duygusal Farkındalık Eğitimi ‘’ sunuyor. 


Telaşlı yaşamı bırakıp biyolojik ritmi düzenleyerek sakinliğe erişmek… Bastırılmış duyguları bırakıp ruhsal özgürlüğü hissetmek… Kaygılı bedeni bırakıp iç genişliği elde etmek… Bırak ve Rahatla kitabı geçmişini onarmak ve gerçek kendiliğini bulmak isteyen herkes için…Terapi: Kültürel Bir Eleştiri


Prof. Dr. Kemal Sayar, Terapi kitabında bir şifa yönteminin kültürel çözümlemesini yapıyor. Modern terapiler, bireyselleşme ve özgürlüğe vurgu yaparken insanı toplumsal ve kültürel bağlamından uzaklaştırıyor mu? Modern terapiler eliyle yalnızlaşma, katı bireycilik, yabancılaşma ya da narsisizm gibi modernliğe mahsus bazı hastalıklar çoğaltıyor mu? Terapi, kimileyin çözümü hedeflediği sorunları, kendi eliyle üretebilir mi? Tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap arayan Terapi: Kültürel Bir Eleştiri kitabı, modern çağ eleştirisi sunuyor.


İnsanı çevreleyen sosyal ve kültürel bağlam anlaşılmazsa insanın da yeterince anlaşılmayacağını savunan Kemal Sayar’dan psikoterapi kuramlarının arka planlarına, gelişimlerine ve taşıdıkları ideolojik izlere ışık tutan çok değerli bir eleştiri, Terapi. Hayatı Yeniden Keşfedin


Hayatı Yeniden Keşfedin: Daha Cesur, Üretken ve Doyumlu Bir Hayat İçin Gerekli Araçlar kitabı, bireylerin kendilerini değiştirmesinde ve hayatı yeniden keşfetmesinde yardımcı bir kaynak. Şema Terapisi yaratıcıları Janet S. Klosko ve Jeffrey E. Young tarafından kaleme alınan bu kitap, farklı terapi hikayelerinden örneklerle kişilerin yaşamıyla iç içe geçen şemaları ele alıyor. 


Her bireyin yaşamını etkileyen ve çocukluktan gelen ya da daha sonra ortaya çıkan davranışların şema eğilimlerine yönelik olabileceğinin altını çizen Hayatı Yeniden Keşfedin kitabı, içerisinde yer alan testler ile de kişilerin hangi şemaya daha yatkın olduğunu keşfetmelerine destek oluyor. Siz de mutluluğa erişmenizi engelleyen girdaplardan kurtulmak, kendi davranışlarınızın altında yatan psikolojik etkenleri ve kendinizi keşfetmek istiyorsanız en iyi psikoloji ve kişisel gelişim kitapları arasında gösterilen Hayatı Yeniden Keşfedin’i satın alabilirsiniz.


Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zekâ


Nevzat Tarhan, ufuk açıcı kitabı Duyguların Psikoloji ve Duygusal Zekâ’da insanın sahip olduğu olumlu ve olumsuz tüm duyguları birer birer çözümleyerek duygusal zekâ kavramına farklı bir bakış açısı getiriyor. Batı’nın ve Doğu’nun değerleriyle bu kavramı yeniden yorumlayan Tarhan, böylece duyguların eğitiminde yepyeni bir kapı açıyor. 


Beynin sağ ve sol lobunun işlevselliğine dikkat çekerken insanların duygu durumuna, duyguların neden ve nasıl ortaya çıktığına, altında yatan olumsuz duygulara da değiniyor. Bu çok okunan psikoloji kitabı, kendinizi ve duygularınızı keşfetmenizi sağlayacak ve farkındalık kazanmanızda yardımcı olacaktır.Yaratma Cesareti


Yaratma Cesareti, Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen ismi Rollo May’in en temel eserlerinden biri. Psikoloji, psikoterapi, felsefe ve sanatla yakından ilişki bulunan May, yaratıcılık konusunu ilginç bir perspektiften inceliyor. Tüm varoluşçular gibi May de kaygı olgusuna oldukça önem vererek değişimin kaygının içine gömülerek varılacak bir yaratıcılık düzeyinde gerçekleşeceğine değiniyor. 


Yeni olanın her yerde fışkırdığı bir dünyada insanın bilinçdışı kaynaklara güvenmesi gerektiğini savunan yazar Rollo May, bunun için de yeni bir cesaret biçiminin bireyde yaratılmasına önemli katkılarda bulunuyor. Bu kitap, kişiye kendi kaynaklarından yararlanma ve günümüzdeki ahlaksal çözülmenin çöküntüsü altında kalmadan yeni bir hayat kurma noktasında yardımcı olacaktır. BONUS


Başarılı Zihinler


Kendini geliştirmek isteyen herkes Ryan Gottfredson’ın Başarılı Zihinler kitabını okumalı. Gelişimci zihin, yükseltici zihin, açık zihin ve dışa dönük zihin olmak üzere pozitif zihin türlerini ele alarak bunların düşünmeyi, öğrenmeyi ve davranışları nasıl yönlendirdiğini akıcı ve samimi bir şekilde ele alan kitapla kişisel uyanış sürecinizi başlatabilirsiniz. Aynı zamanda bahsedilen yönlendirmeye bağlı olarak bu zihin yapılarının hayatın birçok alanında başarıya götürme gücünü de gözler önüne seriyor. 


‘’ Doğru bir zihin yapısına sahip olmak, mutluluk seviyenizi yükseltir ve hayatınıza hayal edemeyeceğiniz armağanlar sunar. ‘’

Sipariş Destek
1
Yükleniyor...