İade Koşulları


trendkitap.com tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süreden daha erken ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.


trendkitap.com ‘dan satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (15) gün içerisinde değişim yapabilmektedir. (Sadece trendkitap.com 'dan kaynaklanan hatalarda geçerlidir.)


Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:


Teslim alınan kitapların "6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu (Cayma Hakkı)" koşullarına bağlı olarak trendktiap.com tarafından kaynaklanan bir durum söz konusu olmadığında iadesi kabul edilememektedir.


trendkitap.com 'da satılan tüm ürünler . orijinal olup üretici firmaların ve trendkitap.com 'un garantisi altındadır.


Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.


    Görüntülü DVD, Flash Disk görüntülü Eğitim Setleri  vb. için; ürün kutusunda yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ürünlerin diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.


Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.


İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte veya yazarkasa fişi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının veya yazarkasa fişinin temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.


Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.


İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı  gidiş – geliş müşteri tarafından ödenecektir.


       -     İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir. 


Baskısında hata bulunan,eksik,fazla veya yanlış basılmış ürünlerin iadesinde kargo ücreti geliş ve gidişde trendkitap.com`a aittir.


Siparişin yanlış gönderilmesinden kaynaklanan değişimlerde kargo ücreti geliş ve gidiş olarak trendkitap.com`a aittir.


Siparişin yanlış oluşturulmasından kaynaklanan değişimlerde hata müşteriye ait olduğu için kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere müşteriye aittir.