299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Moğultay B.Kılıç ve Hadis İlmindeki Yeri

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Moğultay b. Kılıç, Bahrî Memlûkler devrinde Kahire’de doğmuş, orada yetişmiş ve hadis otoriteleri tarafından, "asrın imamı, muhaddislerin şeyhi, vefatıyla bir dönemin kapandığı İslam âlimi” sıfatıyla anılmıştır. Hayatı boyunca ilme düşkünlüğü ile meşhur olmuş, nispeten sakin bir hayat yaşamıştır. Hadis ilminde olduğu kadar ensâb, tarih, siyer, lügat, fıkıh alanlarında da çalışmalar yapmıştır. Eserleri kendisinden sonra başvuru kaynağı olmuş; pek çoğu ihtisar, ikmal edilmiş ve nazım hâline getirilmiştir. İstidrak, ikmal, ıslah, tehzîb çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle hadis ricali konusunda künye, nisbe, lakap gibi hususları ilgilendiren ensâb ilmindeki ünüyle meşhurdur.


Dr. İbrahim Tozlu’nun hazırlamış olduğu bu çalışmada, Türk muhaddisi Moğultay b. Kılıç’ın hayatı, eserleri ve ilmi kişiliği ele alınmış, hadis ilmindeki yerinden ve hadis üzerine yapmış olduğu alışmalardan bahsedilmiştir.


Ürün Adı: Moğultay B.Kılıç ve Hadis İlmindeki Yeri
Ürün Kodu: 9786051592763
Yazar: İbrahim Tozlu
Basım Yılı: 2017
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 400
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...