299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Mutezilenin Biyografik Tarihi

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Tabakat geleneği oluşturma ve bu sayede geçmiş nesil ve kuşakların önemli simalarını gelecek kuşaklara tanıtma İslam’a ait bir uygulamadır.Çünkü tabakat kitapları,bir neslin veya özelde bir ekolün fikri ve şahsi kimliğine işaret eden somut belgelerdir.Bu yapısıyla tabakat oluşturma,esasında geçmiş ile geleceğin buluşturulması ve geçmiş tecrübelerin geleceğe aktarılmasıdır.
Bugünün sorunlarının,geçmişin fikri bir olguya dayalı tecrübelerinden ders alarak bir bakıma çözümlemesidir.

İşte tabakat türü bir eser olan el-Munyeve’l-Emel de, sayılan bütün bu konseptin, yüzyıllar içerisinde nasıl vücut bulduğunun bir anlamda kanıtlarını sunmaktadır.Şu halde Mu’tezile, iki farklı sınıflandırma ile tarihsel kimliğini ortaya koymaktadır.İlki Basra ve Bağdat olmak üzere farklı iki ekole ayrılması;diğeri de Kadı’nın on , Hakim’in de iki tane daha eklemesiyle oluşan tabaka taksimidir. Tabaka taksimi ise zamansal bir dizgi ve tarihi bir sistematik içerisinde isim ve hayat üzerine kurulu bir kaynakça ve belge niteliğindedir.

Ürün Adı: Mutezilenin Biyografik Tarihi
Ürün Kodu: 9786052105160
Yazar: İbnü'l Murtaza
Basım Yılı: 2018
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 128
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...