299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Ortaçağ Tüccarları ve Bankerleri

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
XI. ve XIII. yüzyılları arasında, Avrupa Ortaçağı büyük öncüleri tüccar ve ban-kacılardan oluşan gerçek bir ticari devrime tanıklık eder. Bu dönem, uzak mesafe-lere yolculuk yapmayı mümkün kılan bir barış zamanıdır, fakat aynı zamanda önemli bir demografik büyümenin de zamanıdır. Her şeyden önce kentlerin yeni-den doğuşu ve canlanışı söz konusudur. Floransa, Rouen, Brugge, Cenova veya Amiens’teki büyük Ortaçağ fuarlarında kentsel gelişimin ilk izleri, belirli bir ser-bestiyet, dinî vesayetten kurtuluş ve sanatsal faaliyetlerin desteklenişi görülür.
Le Goff, bu çalışmayı toplumsal tarihin akışını açıkça etkilemiş belli bir özneler grubu ve özneleşme sürecini ele alarak yapmıştır. Üstelik bu metinde toplumların geçirdiği zihinsel/kültürel dönüşüm sürecini ülke ülke ele alınan belli kişiler, aileler ve hanedanların özyaşam öyküleri üzerinden açıklamıştır. Le Goff bunu, özellikle erken kapitalizm konusunda çok yoğun ve ayrıntılı araştırmaların yapıldığı İtal-ya, Felemenk, Almanya gibi ülkelerde Ortaçağ tarih çalışmalarının artmasına bağ-lıyor. Kapitalizmin ve kapitalistlerin ya da başvurduğu bir başka ifadeyle, kendi-lerini ticarete adamış insanların hangi tarihten başlayarak sözcüğün gerçek an-lamında klasik kapitalizm ve kapitalist kavramlarını içerecek kıvama geldiğinin belirlenmesinin öneminden söz ettikten sonra bu işin ancak özneler, yani kapita-listler tarihine başvurularak yapılabileceğini gösteriyor.


Ürün Adı: Ortaçağ Tüccarları ve Bankerleri
Ürün Kodu: 9786052133248
Yazar: Jacques Le Goff
Basım Yılı: 2018
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 152
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: Oğuz Adanır
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...