299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Ruusü'l Mesail

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İslâmî ilimler alanında fıkıh ilminin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bu sebeple İslâm’ın ilk döneminden itibaren pek çok âlim bu alana yönelmiş, bu hususta çok kıymetli çalışmalar yapmış, takdire şayan eserler kaleme almıştır. Bununla birlikte fıkıh ehli arasındaki ictihad farklılıkları ilgi alanı olmuş ve bu konuda eserler de çoğalmaya başlamıştır. Fakihler arasında ortaya çıkan farklı görüşleri derleyen eserler, Hilâfiyât türünü oluşturmuş ve bu konuda yazılan eserler genellikle “ihtilâf, muhtelef, mesâil, mesâilü’l-hilâf, tâ’lik, tâ’lika, tarîka, nüket, nüketü’l-mesâil” gibi kelimelerle isimlendirilmiştir. Bu tür eserlerden biri olan Ruûsü’l-Mesâil de fıkhın Hanefî ve Şâfiî mezhepleri arasındaki ihtilaflı ana konularını delilleriyle veciz bir şekilde ele alması yönünden oldukça önemlidir. Titiz bir çalışmayla hazırlanan bu kıymetli eser, fıkhın temel konularını özlü bir şekilde okuyucuya aktarıyor.
Çok yönlü bir âlim olan İmam Zemahşerî’nin rah. kaleme aldığı, M. Kasım Önlüer’in tercüme ettiği Ruûsü’l-Mesâil, Semerkand Yayınları’ndan çıktı.

Ürün Adı: Ruusü'l Mesail
Ürün Kodu: 9786051595719
Yazar: Allame Zemahşeri
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Ciltli
Sayfa Sayısı: 336
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Çevirmen: M. Kasım Önlüer
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...