299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Yemek ile dolu bir mideye hikmet yerleşmez.

Bu marifete nasıl eriştin? diye sorulduğunda Bayezid Bistâmî Aç bir karın ve çıplak bir beden ile diye cevap vermiştir. Açlık, ilk dönemlerden itibaren tasavvufta marifete eriştiren bir yöntem olagelmiştir.

Bir tarife göre tasavvuf, nefsin tüm hazlarını terketmektir. Dünyevi olanı bırakarak İlahi olana ulaşmayı gaye edinen sufiler bu anlayış çerçevesinde rağbet etmemek anlamındaki zühdü hayatlarının her alanında uygulamaya çalışmış; bu açıdan zühdü; kıyafette zühd, yeme-içmede zühd, alışverişte zühd, konuşmada, bakmada, işitmede zühd, mülkiyette zühd şeklinde bir bütün olarak benimsemişlerdir.

Açlık da zahitliğin kurucu bir unsuru olarak ilk dönemden itibaren farklı şekillerde uygulanmıştır. Sufiler aç kalarak ahlaklanma ve ahlaklanarak da marifetullaha erişme arasında kurdukları irtibat ile açlığı, tasavvufi eğitim sürecinin merkezine yerleştirmişlerdir.

Yazar Hakkında:
Sultan Adanır Salihoğlu

1988 Adana doğumlu olan Sultan Adanır Salihoğlu 2012’de Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Bölümü'nde başladığı yüksek lisansını 2016’da İlk Dönem Sufilerinde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık teziyle tamamlayarak aynı üniversitede doktoraya başladı. Halen aynı üniversitede çalışmalarını sürdürmektedir.


Ürün Adı: Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık
Ürün Kodu: 9786052214893
Yazar: Sultan Adanır Salihoğlu
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 168
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...