299 TL Üzeri Kargo Bedava, 299 TL 'ye Kadar Sabit 29.90 TL
1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!! 1000 TL Ve Üzeri Alışverişlerinize Kişiye Özel Kupa Bardak Hediye !!!

Sen Gelince Efendim - Mevlid Şerhi

Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Cebbarzâde Mehmed Ârif Bey, Îzâhu’l-Merâm alâ Vilâdeti Seyyidi’l-Enâm başlıklı eseriyle Süleyman Çelebi’nin meşhur Vesîletü’n-Necât isimli mevlidine kısa ve öz bir şekilde şerh yapmıştır. Ârif Bey, Mevlid’i son dönem Osmanlı aydını gözüyle ele almayı başaran velut bir müelliftir. Bir mevlid meclisinde şevke gelip Vesîletü’n-Necât’ı şerh etmeye karar veren Ârif Bey, Hz. Peygamber’e [sallallahu aleyhi vesellem] duyduğu içten sevgiyi bu eseriyle gözler önüne serer.

Îzâhu’l-Merâm’da Resûl-i Ekrem’in doğumu ve sonrasında gelişen olayları Süleyman Çelebi’nin anlatımıyla ele alırken, kendisinin de ifade ettiği üzere, tamamen yazılı ve güvenilir kaynaklara başvurup bir tür akademik anlayış gözetmiş, böylece dört başı mâmur bir şerh meydana getirmiştir. Eser, Vesîletü’n-Necât üzerine yazılmış bir diğer şerh olan, Hüseyin Vassâf’ın Gülzâr-ı Aşk’ıyla aynı dönemde telif edilmiştir.

Ürün Adı: Sen Gelince Efendim - Mevlid Şerhi
Ürün Kodu: 9786051593401
Yazar: Cebbarzâde Mehmet Ârif
Basım Yılı: 2017
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 232
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Sipariş Destek
2
Yükleniyor...